Esileht

Toime nagu loomulikul pisaravedelikul

Cationorm on säilitusaineteta lipiide sisaldav kunstpisar kuivadele ja ärritunud silmadele. Cationorm niisutab, leevendab kipitust, sügelust ja ärritust ning aitab vesiste ja väsinud silmade puhul. Tilk jaotub kiiresti ja ühtlaselt silmapinnale ning ei hägusta nägemist. Cationorm toimib pisarakile kõigile kolmele kihile.

Cationorm on meditsiiniseade.

Cationorm® – kuivadele silmadele

Cationorm niisutab ja kaitseb silmapinda ning vähendab hõõrdumist pilgutamisel. Cationorm sobib ka kontaktläätsede kandjatele.


Cationorm on hästi talutav ja mugav kasutada. Piimjas vedelikutaoline emulsioon toimib silmapinnal pikaajaliselt.

Jaotub kiiresti ja ühtlaselt

Cationorm silmatilkade tootmisel on kasutatud NOVASORB® tehnoloogiat. Iga tilk koosneb positiivselt laetud nanotilkadest, mida silma negatiivselt laetud pind enda külge tõmbab.

Selle positiivse elektrostaatilise tõmbejõu abil kinnitub Cationorm silmapinnale, laotub ühtlaselt ja püsib seal pikemalt. NOVASORB® tehnoloogia pikendab Cationorm silmatilkade toimeaega silmapinnal.*

*) Lallemand F. et al. HJ Drug Deliv. 2012; 2012:604204

Kuidas ära tunda?

Kõige tavalisemad kuiva silma sündroomi sümptomid on silmade kipitus, sügelus, võõrkeha tunne silmas, valguskartlikkus ning väsinud ja vesised silmad.

Kuiva silma test

Kuiva silma sündroomi sümptomeid võivad põhjustada nt vananemine, keskkond, kuvariga töö ja kontaktläätsed. Testi, kas sina kannatad kuiva silma sündroomi all.

Santen

Santen OY on Põhja-Euroopa juhtiv silmaravimite tootja. Santen arendab säilitusaineteta preparaate silmahaiguste raviks.